0
נגישות

קידום ברשתות חברתיות

שיטת קידום אתרים בעזרת אתרי רשתות חברתיות נקראת SMO (Social Media Optimization). בעזרת רשתות חברתיות תוכלו להגדיל את מספר ואיכות הקישורים המצביעים לאתר האינטרנט אותו אתם מעוניינים לקדם בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש.

אתרי רשתות חברתיות (social networks) בנויות על בסיס שיתוף במגוון תחומים כמו חוויות, תחביבים, עיסוקים, טיפים, המלצות ועוד הכוללים מכנה משותף לגולשים. בעזרת רשתות חברתיות תוכלו לחשוף את אתר האינטרנט שלכם על ידי שימוש באותן רשתות חברתיות ככלי פרסום. ניתן להוסיף תגובות למידע שאחרים מפרסמים, הוספת תוכן רלוונטי יכולה לגרום לתגובה אפקטיבית מאחר שהשיתוף של התוכן מכוון לגולשים בעלי אותו תחום עניין.

בשיתוף מידע ותוכן באתרי רשתות חברתיות נדרש קודם להיות מומחה תוכן, נדרש להוכיח לאותה רשת חברתית ולמשתמשים בה שהנכם כותבי תוכן בעלי מידע נכון ואמין. ככה גולשים מאמינים ובוטחים בכם או בקבוצה המפרסמת תכנים ברשתות החברתיות. הפיכה למומחה תוכן מתבצעת על ידי פעילות רצינית ואינטנסיבית באותה רשת חברתית בה מעוניינים לפרסם את התוכן. גולשים רבים שבוטחים ונותנים אמון בכותבי התוכן מבקשים מבעלי המידע להיות חברים שלהם ברשת החברתית ולהשתתף איתם במידע ובתוכן. זוהי דרך נחמדה להשיג לקוחות פוטנציאליים הכוללים מספר טלפון או לפחות כתובת אימייל.

אתרי רשתות חברתיות משתמשות בעיקרון כאמצעי דרך לתקשורת של שיווק ופרסום המידע ברשת. הפרסום האפקטיבי ביותר הינו חבר מביא חבר או מפה לאוזן, כל אחד באתרים אלו מחובר לכל החברים שלו ויכול לראות את החברים של החברים וכך הלאה. רשתות חברתיות בנויות על עניין משותף או על צרכים משותפים. לקוחות שמגיעים מפה לאוזן נותנים אמון הרבה יותר גדול מאשר לקוח שהגיע דרך פרסום באמצעות האינטרנט למשל.

דגשים ברשת חברתית

פרופיל משתמש - בפתיחת כרטיס חבר או פרופיל תדרשו לרשום פרטים נכונים ומלאים, יוצר הזדהות של המשתמשים עדיף שיכיל מידע נכון ורלוונטי, אנשים שיכתבו מידע שקרי והדבר יתגלה ייחשבו כמשתמשים שאינם אמינים.

פעילות ברשת החברתית - נדרשת הוספת תכני מידע באופן רציף, פעם ביום, שבוע, חודש וכד'. ניתן אפילו לחלק את המידע ולרשום ההמשך יבוא בתאיך כזה או אחר. אי הוספת תכנים במהלך תקופה ארוכה יכולה לגרום לכם לאבד חלק מאיכות הקשרים שהשגתם.

ערך מוסף - עליכם לשתף משתמשים אחרים ברשת החברתית בהמלצות לגבי דברים שאתם חושבים שבאמת טובים ושווים, לתת טיפים ועזרה ללא תמורה ולאורך זמן, דבר שיהפוך אתכם ואת הרושם שניתן עליכם לחיובי. בד"כ ניתן גם לפרסם אתכם ואת העסק שלכם דרך הרשת החברתית, אבל כדי לעשות את זה בטקט ולא באגרסיביות.

קישורים - בכל פעם שאתם כותבים ומוסיפים מאמר שמכיל מידע חיוני ומועיל, אתכם יכולים להוסיף קישור שמצביע לאתר שלכם שאתם רוצים לקדם, כך תוכלו לעשות קידום אתרים ברשתות חברתיות בצורה יעילה ביותר מאחר וגולשים יוכלו להתרשם מהמאמר שכתבתם, לקבל מידע על כותב המאמר שזה אתם וגם להיכנס לקישורים שהוספתם. כמובן שגם קישורים כאלו תורמים לקידום האתר שלכם מבחינת קישורים חיצוניים.